Mnoho lidí má jako svého koníčka sběratelství. Sbírat můžete věci, které koupíte v obchodech, hotové modely autíček nebo poštovní známky. Sbírat také můžete věci, které si sami vyrobíte, jako jsou papírové nebo plastikové modely. Začínáte pár kousky a pak se snažíte doplnit sbírku do ucelené kolekce. Někdo má sbírku za pár korun, ale někdo v ní má uložené milióny. Všechny jsou ale pro své majitelé tím nejcennějším, co mají. Mají v tom své srdce, a to je to nejdůležitější.
Někteří sběratelé sbírají, nazvěme to trofeje. Mohou to být podpisy slavných lidí, oblečení, které nosil někdo slavný, nebo hudební nástroje, na který hrál jejich oblíbený kytarista. Ale mohou to být i auta, ve kterých jezdil třeba prezident. Předměty, kterých se dotkl někdo slavný, v podstatě i ponožky nebo trenky. Lidé jsou schopni sbírat a koupit cokoliv.
Jednou z kapitol takovéhoto sběratelství jsou sportovní nadšenci. Často čekají, jestli například fotbalista nekopne balón tak daleko, aby doletěl až na tribunu. Stejně tak tenisové míčky, hokejové puky atd. Jako naprostou výhru berou, pokud se jim podaří získat třeba podpis na míček nebo na raketu na tenis od svého oblíbeného hráče. Nebo pokud tenista na kurtu při zápasu raketu zlomí a zahodí. Často ji věnuje některému z podávačů míčků.
Na rockových koncertech je zvykem, že ke konci koncertu bubeník vyhodí do davu paličky na bubny a kytarista trsátko. Tohle není sběratelství, ale štěstí, pokud se vám podaří paličku nebo trsátko chytit. Pravý sběratel nadšenec chodí po aukcích, kde se draží předměty, které chce získat do sbírky. V poslední době je to třeba příklad kytary Curta Cobeina z skupiny Nirvana, která se prodala za neuvěřitelných 143 miliónů korun. Tady už se mění koníček v posedlost. Někdo sbírá kartičky sportovců, někdo jejich podpisy a další jejich propocená trička.
Pages: