Pokud jste se ocitli v životní http://www.opojisteni.cz/rizika/ situaci, kdy by se vám hodil menší obnos peněz navíc, jistě přemýšlíte nad úvěrem. Nejedná se o nic nepatřičného, v České republice má s některým z úvěrových produktů co dočinění každý druhý Čech. Na trhu je v současné době přebytek likvidity a banky se tak doslova přetahují o každého nového klienta, proti nim ovšem stojí složitá legislativa, která ukládá za povinnost důkladnou lustraci každého žadatele. Z tohoto vyplývá, že i kdyby banky chtěly půjčit, ne vždy jim to zákon umožňuje.
Aktuálně dochází u řady hypotečních i spotřebitelských úvěrů nejenom k zvyšování úrokové sazby, ale zpřísnění i některých podmínek. Už dávno proto neplatí, že na úvěr dosáhne každý, kdo o něj požádá.
Rizikový žadatelé
Studenti, rodiče samoživitelé, důchodci či lidé s nízkými příjmy…na ně pohlíží banka bohužel negativně. Představují pro ně až příliš vysoké riziko a proto s největší pravděpodobností při žádosti v bance neuspějí. Jinak tomu není ani u žadatelů se špatnou finanční minulostí, kteří se v minulosti potýkali s neschopností splácet. Jejich údaje totiž s největší pravděpodobností figurují v některém z registru dlužníků. V současnosti jsou u nás čtyři registry dlužníků pro fyzické osoby (SOLUS, BRKI a NRKI a CEDR).
Řešení?
Pokud vám banka zamítne žádost o úvěr, ještě není potřeba propadat beznaději. Nebankovní instituce nabízí spotřebitelské úvěry, ale třeba i nebankovní hypotéky https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. Věřte, že dosáhnout v nebankovních institucích na úvěr bude mnohem jednoduší, než tomu bylo v bankách.
Pages: