Z okraje ledovce Taylor padají, plně krvavě červeno – hnědé vodopády, které se přesněji nachází ve východní Americe v oblasti nazývané Viktoriina země. Objevil jej původně Griffith Taylor podle, kterého nesou jmenovaný přírodní jev získal pojmenování. Vědci byli v domnění, že určitou zvláštní červeno-hnědou barvu způsobovala aktivita červených mořských řas. Nicméně se později zjistilo, že netypické zbarvení krvavého vodopádu zapříčinila oxidace železa, který se při rychlé oxidaci kovových mikročástice ve vodě vytváří.
Tento úkaz vědci zkoumali pomocí radaru a ukázal, že se pod přilehlým ledovcem rozprostírá složitá síť pod ledovcových slaných řek i jezero plné slané vody, z něhož vtéká oxid železitý, díky kterému se vytváří poněkud zvláštní červeno-hnědá barva. Voda v těchto krvavých vodopádech bývá charakterizována vysoký obsahem soli a pramení z místa vzdáleného i několik set kilometrů n jezerem. Toto jezero bylo asi po milióny let schováváno pod 400metrovou hrubou vrstvou ledu. Slanost tamní vody byla několika mnohonásobně vyšší než v obecně známých oceánech.
Místní mikroby se museli naučit žít v těchto extrémních podmínkách bez dotyku slunečního světla a nulové dávku důležitého kyslíku. Z vodopádu byli odebrány vzorky. Ukázaly světlu světa unikátní druh bakterie nazývající se Triomicrospira a Defulcapsa, které díky svému životu naučily používat sulfáty a již zmíněné železo. Tyto vodopády mají ještě jednu velmi zvláštní o tu, že nikdy nezamrzají, ani v zimním období.
Je to způsobené tím, že slaná voda v jezeře má vyšší bod mrazu než běžná sladká voda a uvolňuje dostatečné množství tepla, což je důvodem proč v některých určitých místech led roztává a teče zde se nachází voda. Krvavé vodopády jsou celosvětově jediné místo n zeměkouli s nechladnějším ledovcem, z kterého neustále teče průzračná voda.